І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

В Ніжинському краєзнавчому музеї відкривається нова виставка

«Я Вам пишу (і, більше того…).
Таємний код закоханих».

Ви думаєте, що все знаєте про поштову марку? Що марка це лише паперовий прямокутник із зубчиками та клеєм на зворотній стороні, який потрібно лизнути та притиснути до поштового конверта, щоб відправити листа поштою? Або, що марки колекціонують філателісти.
Однак не все так просто…Одна-єдина марка на давньому конверті може розповісти більше, ніж дюжина сторінок листа, написаних дрібним почерком. На початку ХХ століття в деяких країнах, у тому числі, в Росії, Польщі, Австро-Угорщині – на теренах сучасної України, набув розповсюдження своєрідний шифр поштових марок. Його секрет полягав у розташуванні марок на конверті або листівці. Щоб вивчити цю мову закоханих достатньо було придбати поштову листівку, на якій було викладено короткий курс мови поштових марок.
Якщо Ви бажаєте детальніше ознайомитися з цією цікавою потаємною мовою, прийдіть на виставку до «Поштової станції» Ніжинського краєзнавчого музею ім. Івана Спаського. Серед нашої колекції поштових листівок і конвертів кінця 19 початку 20 ст. ми знайшли такі «шифровані» марками повідомлення.
Оскільки, наша виставка присвячується Дню всіх закоханих – Валентиновому дню, то на виставці можна буде побачити поштові листівки, якими обмінювалися закохані ніжинці на порозі 20 століття.
Виставка діє з 14 лютого ц. р. за адресою: вул. Поштова,5.
PS: Коли Ви отримаєте чергового листа, то уважно придивіться до місцезнаходження поштової марки. Можливо, вона таємно обіцяє Вам багато авантюрних та романтичних пригод…

Л.Руденко, завідувачка відділу
«Поштова станція» НКМ ім. І.Спаського

Джерело:Ніжинський краєзнавчий музей ім. Івана Спаського

Опубліковано: 9-2-2018