Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.
  • :
  • :

Віталій Будзинський: відверто про пам’ятник Бернесу і не тільки…

 4 травня, коли ще весь Ніжин був поглинений думками про викрадення пам’ятника Бернесу встановленого біля Графського парку, у Ніжинській міській раді відбулась важлива та цікава зустріч. З ніжинськими журналістами зустрівся Будзинський Віталій Федорович, який є високошанованою людиною не лише в Ніжині, а й в Україні і далеко за її межами. Він був радником у міських голів Ніжина і в досить відомих людей. До його думки завжди прислухались і просили поради. Власне він і був причетний до встановлення у Ніжині пам’ятника Бернесу.
Розмову він розпочав зі своєї біографії, а потім перейшов до основної теми історії встановлення пам’ятника. Журналісти почали задавати йому питання. Першою поцікавилась Ольга Рогачова: «Ви вважаєте, що треба робити для того, аби знайти вкрадений пам’ятник?»

На що Віталій Федорович дав цікаву відповідь: «Ви ж самі собі у запитанні надали відповідь. Потрібно в першу чергу робить і не знищувати те, що вже зроблено. Давайте почнемо з того, що встановлення пам’ятника та благоустрій навколо нього загалом коштували близько 300 000 доларів. Тоді я особисто займався встановленням відеокамер, а також під’єднанням їх до мережі Інтернету. Єдине, що потрібно було зробити – це взяти пам’ятник на баланс. Але, як з’ясувалось, на сьогоднішній  день УЖКГ та Б так цього і не зробило. Що ж це означає? Кожного року відбувається розрахунок амортизаційних відрахувань. Кожне питання має бути у влади на контролі. Ось вчора я саме це і зауважив керівнику УЖКГ та Б: «Ви півроку отримуєте зарплату, і за цей час не усвідомили, що в Ніжині багато об’єктів, які не стоять на балансі. Як так?» Це при тому, що є рішення міськвиконкому щодо взяття пам’ятника Марка Бернеса на баланс, як скульптуру. По цю хвилину воно не було виконано. Коли я йшов на це інтерв’ю, я говорив міському голові, що розповім журналістам всю правду. Я в Київ дзвонив відповідальним людям з поліції по питанню крадіжки пам’ятника, а вони мені кажуть, щоб я їм надав  номер заяви. А як виявляється, Ніжинська міська рада, яка мала б займатись плідно цим питанням, навіть не написала заяву про крадіжку пам’ятника.Такий документ подав до ніжинської поліції звичайний ніжинець.

І ось яка виходить ситуація: знайшли пам’ятник, привезли до Ніжина і встановили причетних до викрадення. На цьому все. Його немає на балансі, значить ціна не встановлена, а отже і не нанесені збитки за які крадій має нести відповідальність.»
Друге питання від журналістки Наталії Сокол звучало наступним чином: «Віталій Федорович, на Вашу думку: основна проблема в Ніжині – це  відсутність досвідчених кадрів чи невміння приймати критику та вчитись?»
 «І те і інше є проблемою. До того ж така ситуація не лише в Ніжині, а й по всій Україні. Мене не було в Ніжині 55 років, а до цього я жив біля Ніжинського хлібзаводу. Тоді я, в 60-х роках ходив на танці з дівчатами, обходили калюжі, які і зараз там є.»
Наталія продовжила: «Ви, як високошанована людина не лише в Ніжині, а й поза ним, дали владі міста пораду щодо кадрів і вміння вчитись?»
«Вчитись звичайно потрібно, що й робить зараз наш міський голова. Проте навчатись лише в своїй країни – це мізер. Але й народ повинен сам визначитись: що йому потрібно і куди рухатись далі. Треба в першу чергу заробляти кошти своїми заводами та підприємствами, а не постійно брати кредити, які потім потрібно віддавати», – зазначив Віталій Федорович.
Наостанок в своїй розмові Віталій Будзинський розповів, що йому з Європи телефонувала директор фонду  мецената Юрія  Коптєва, українського та російського підприємця у будівельній галузі, за кошти якого і був встановлений пам’ятник. Вона його перепитала: «Правда, що пам’ятник вкрали?». У відповідь почула: «Так», – і додала, – Ну тоді я перед голландцями вибачатись не буду, адже вони повстали: «Як? Що за Україна? Що за Ніжин, де вкрали пам’ятник Бернесу?»
Зазначимо, що під час того як відбувалась розмова з Віталієм Будзинський поліція знайшла пам’ятник, який був захований в канаві на околиці міста.

На прес-конференції побувала Марина Волинець

Опубліковано: 5-5-2017

Залишити відповідь