І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Вчені створили імунні клітини, здатні перемогти ВІЛ

Вчені створили імунні клітини, здатні перемогти ВІЛ. Відкриття належить американським біологам з університету Пенсільванії. Вони ж і провели перші випробування на лабораторних мишах.
В результаті трансформації ДНК клітин імунної системи, молекулярним біологам вдалося перепрограмувати їх на впізнання шкідливого вірусу ще до того, як він запустить процедуру руйнування імунітету.

Керівник експерименту Джеймс Райлі повідомив, що змінені клітини отримали здатність захистити організм ссавців від шкідливого впливу вірусу імунодефіциту навіть після завершення прийому антиретровірусних препаратів. У перспективі вчені планують перенести методику з лабораторного формату в клінічну практику.

ВІЛ проникає в організм носія за допомогою групи білків, розміщених на його зовнішній оболонці. Складність боротьби з вірусом в тому, що він мутує кожне нове покоління і імунна система змушена в терміновому порядку виробляти нові антитіла, щоб атакувати вірус. Найчастіше саме ВІЛ отримує перевагу в швидкості, а імунітет виснажується і здається на «милість переможця».

Вчені, які спеціалізуються на імунних процесах, розповідають, що протягом трьох-чотирьох років людський організм все ж виробляє антитіла широкого профілю, але часто рятувати вже нічого – вірус до цього часу вже занадто глибоко проникає в тканини.

Відкриття вчених допоможе створити препарат, який буде придушувати ВІЛ протягом усього життя індивіда. На жаль, людина як і раніше залишиться носієм вірусу, хоч і не буде схильний до його руйнівної дії.
Джерело: VladTime

Опубліковано: 13-10-2017