І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Визначна подія в культурному житті Ніжина – презентація альманаху”Литаври”

21 листопада у 215-ій аудиторії Ніжинського державного університету імені М. Гоголя відбулась презентація альманаху “Литаври” за участю письменників, твори яких увійшли до даної збірки.

На початку заходу кандидат педагогічних наук, доцент, відмінник освіти України Олександр Забарний закцентував увагу присутніх на те, що така визначна подія не випадково проходить у 215-ій аудиторії старого корпусу Гоголевого вишу.  Саме в цій залі вручили атестат про закінчення вищої школи Миколі Васильовичу.  Тут були відзначені видатні українські митці, серед яких Євгеній Гребінка, Павло Тичина, Володимир Сосюра, Максим Римський. Найбільш відомі письменники, які відвідували Ніжин завжди зустрічались саме в цій залі.

Олександр Вадимович також нагадав, що за ініціативи відомої письменниці Тетяни Винник вже другий рік поспіль на Чернігівщині відбувається II Міжнародний фестиваль інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Lуtavrу».  В рамках фестивалю мешканці міст насолоджувалися сучасною українською та світовою літературою.

Серед представлених письменників були лауреат низки премій, відомий в Україні письменник Анатолій Шкуліпа, чудовий прозаїк, доктор педагог наук, професор,  завідувач кафедри методики викладання української літератури Юрій Бондаренко, поет, прозаїк, лауреат кількох цікавих премій в галузі фантастики, кандидат педагогічних наук, декан факультету  психології і соціальної роботи Олексій Тимошенко,   кандидат психологічних наук, доцент і поетеса Марія Наконечник, відома художниця Оксана Грек.

Далі своє слово виголосила член Правління Національної Спілки письменників України, куратор і натхненник створення альманаху «Литаври» Тетяна Винник. У своїй промові вона зазначила, що, оскільки Ніжинський університет дав світу багатьох відомих митців, дуже хотілось продовжити традицію прославлення його талантів. З’явилась мрія створити такий міжнародний фестиваль, який би об’єднав людей слова. «Що ж до студентства, то це саме той час, коли є можливість увібрати в себе той азарт і те натхнення, яке буде супроводжувати їх протягом життя. Тому хотілось, щоб у Ніжині був такий творчий фестиваль, який збирав би таких людей, і з ними знайомилось студентство і школярі. І власне ця мрія здійснилась», – зазначила Тетяна Анатоліївна.

Тетяна Винник відмітила подяками всіх тих, хто допоміг у створенні альманаху, який отримали всі ніжинські школи та бібліотеки. Спонсорами стали Ніжинська міська рада, депутат Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько, депутат від Чернігівської обласної організації Аграрної партії України Юрій Болоховець. Підтримали у тяжкій праці Олександр Забарний, Олексій Тимошенко, ректор університету Олександр Самойленко, міський голова Анатолій Лінник, начальник управління освіти Станіслав Крапивянський. Лунала подяка всім викладачам і студентам університету, які дали свої тексти для альманаху.

Продовженням заходу стало зачитування письменниками своїх творів. Після чого всі присутні могли задати їм питання. Захід пройшов у творчій та камерній атмосфері.

Опубліковано: 21-11-2017

Залишити відповідь