Щастя - не мета життя, а його засіб
  • :
  • :

Важлива подія для ніжинської медицини – відкриття сучасного операційного блоку

Важлива подія трапилась 15 грудня для ніжинської медицини – відкриття сучасного операційного блоку у ЦМЛ імені М. Галицького. Як зазначив головний лікар Олександр Костирко – це була давня 17-річна мрія лікарів, які тут працюють з першого дня. Спільними зусиллями та завдяки фінансуванню з міського бюджету цього вдалося домогтись і сьогодні ми змогли побачити результат, який дійсно вражає.

Представники міської ради в особі міського голови Анатолія Лінника, його заступника Ігоря Алєксєєнка, секретаря міськради Валерія Салогуба долучились до перерізання червоної стрічки. За нею розкрився сучасний блок. Ще на початку зустрічі Олександр Костирко розповів, як головний фахівець травматології та ортопедії спеціаліст МОЗ, доктор медичних наук Сергій Страфон, завітавши до відділення, зауважив, що воно працює на сучасному рівні і рухається в правильному напрямку. Закупівля сучасної техніки – правильний крок в розрізі реформувань на базі Ніжинської лікарні.

Дійсно, оснащення операційних відрізнялось від колишнього. Було закуплено багато сучасного важливого обладнання. Це і багатофункціональний універсальний рентгенпрозорий стіл з механіко-гідравлічним приводом вартістю 914 000 грн. У наступному році планується придбання мобільної ренгенустановки, яка буде використовуватись у комплексі, що дасть можливість при оперативному втручанні проводити  ідеальну репозицію кісток, використовувати сучасні інтрамедулярні методи остеосинтезу і в майбутньому перейти до ендопротезування –  заміна суглобів штучними, ортопедичні дрелі та операторні пили для того щоб робити оперативні втручання на кістках. Також придбано спеціальні параформалінові камери для зберігання інструментарію,  спеціальний інструментарій для ортопедії і травматології. Закуплено декілька апаратів зовнішньої фіксації  для допомоги хворих з політравмами, нову дихальну апаратуру для штучної вентиляції легень, а також апарат для вакуумного лікування ран.

Головний лікар зауважив, що медичні працівники готові навчатись і працювати з новим обладнанням. Колектив поновлюється, а отже кадрове питання потихеньку буде вирішуватись. Завідувач відділення Генадій Пруденко зазначив, що це важливий день в історії ніжинської медицини. Таки він є і для освідчених лікарів, які були у джерел відкриття відділення – Сергія Рудюка та Миколи Гриновецького, які підготували та навчили інших лікарів.

 

Було представлено і сучасну палату інтенсивного лікування. Тяжкі хворі будуть в ній розміщуватись. Незабаром вона буде оснащена дихальною апаратурою, а поряд створені окремі пости, які спостерігатимуть цілодобово за пацієнтами.

Отже, загалом на ремонт всього операційного блоку було виділено з міського бюджету близько 460 000 грн. За 45 000 грн. придбано тіньову лампу та за 914 000 грн. – сучасний операційний стіл.

На модернізації лікарні, голоний лікар Олександр Костирко зазначив, зупинятись не будуть. На наступний рік до міського бюджету подано проектів втілення яких потребує коштів на близько шести мільйонів гривень. Міський голова Анатолій Лінник зазначив, що, хоч і не в повному обсязі, з бюджету є можливим виділити кошти. Буде зроблений вибір, і найбільш пріоритетні проекти будуть профінансовані. «У наших спільних інтересах зробити для громади міста все необхідне, аби люди буди впевнені, що медицина у Ніжині розвивається і послуги надаватимуться якісно. З таким сучасним обладнанням, яке ми зараз закупляємо, захочуть працюати спеціалісти з інших міст – і нашою метою є залучення до Ніжина серйозних та професійних спеціалістів. Наразі вирішується питання з житлом. Поступово ми зможемо підняти медицину в місті до високого рівня», – додав міський голова.

Секретар міської ради Валерій Салогуб також наголосив, що весь депутатський корпус, на профільних комісіях  активно працює над медичними питаннями. Вирішується  як правильно збалансувати бюджет, аби розвиток медичної сфери був стабільним. Йде робота і над соціально-важливим проектами, одним з яких є будівництво басейну, адже профілактика захворювань і травматизму  – є на першому місці. «Упевненими кроками ми йдемо до вирішення ряду важливих питань ніжинської медицини і в бюджеті на 2018 рік передбачаються кошти на це», – підтвердив Валерій Володимирович.

 

Опубліковано: 15-12-2017